ویزای تحصیلی امریکا

تحصیل در امریکا
یکی از راه‌های ورود به کشور آمریکا مهاجرت از طریق دریافت ویزای تحصیلی از موسسات آموزشی این کشور است. بسیاری از دانشجویان مایل هستند که تحصیلات خود را در کشور آمریکا ادامه دهند و بتوانند پذیرش تحصیلی از این کشور دریافت نمایند. در بسیاری موارد ویزای تحصیلی آمریکا روشی بسیار مرسوم برای اخذ اقامت دائم این کشور است؛ زیرا دانشجویان پس از تحصیل در برترین دانشگاه‌های آمریکا می‌توانند جذب بازار کار شوند، ویزای کار دریافت کنند و در نهایت موفق شوند اقامت و تابعیت این کشور را به دست بیاورند.
مزایای تحصیل در امریکا
آمریکا بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را دارد و در زمینه‌ی تکنولوژی بسیار پیشرفته است.

با کیفیت‌ترین مراکز آموزشی و قوی‌ترین دانشگاه‌های دنیا در قلب آمریکا واقع شده‌اند.

آمریکا اولین انتخاب دانشجویان بین‌المللی با بالاترین میزان متقاضی در جهان است.

دانشگاه‌های آمریکایی، برنامه‌های آموزشی متنوع و رشته‌های تحصیلی بسیار گسترده‌ای دارد.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا
ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع کلی F ، M و J صادر می‌شود. خود این ویزاها نیز هر کدام در دو نوع 1 و 2 صادر می‌شوند و نوع این ویزاها به شکل عدد در مقابل حرف آن نوشته می‌شود. عددی که مقابل حروف این نوع از ویزاها می‌آید، نشانگر نسبت فرد استفاده‌کننده از ویزاست. چنانچه ویزا برای خود استفاده کننده از خدمات تحصیلی صادر شده باشد، عدد 1 مقابل حرف ویزای تحصیلی قرار می‌گیرد (به طور مثال F1) و در صورت گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا برای همسر و فرزند متقاضی، عدد 2 مقابل حرف ویزای تحصیلی آن‌ها قرار می‌گیرد (به طور مثال F2). در ادامه به معرفی و توضیح هر یک از انواع ویزای تحصیلی آمریکا خواهیم پرداخت.
ویزای تحصیلی F1
رایج‌ترین و بهترین ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی F1 است. تقریبا تمام کسانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، پس از دریافت پذیرش از موسسات آموزشی آمریکا باید برای این نوع ویزای تحصیلی درخواست دهند. ویزای تحصیلی F1 آمریکا برای اقامت‌های تحصیلی بیش از 6 ماه است. دانشجویانی که ویزای F1 دارند، می‌توانند در هفته 20 ساعت به یک کار نیمه وقت مشغول شوند و این کار بایستی حتما در محدوده دانشگاه باشد. البته این برای سال اول تحصیل دانشجوست و پس از اتمام سال اول، دانشجو می‌تواند با اجازه دانشگاه به کاری خارج از دانشگاه مشغول شود. می‌توانید تمام مطالب مربوط به چیستی و مراحل مربوط به دریافت این نوع ویزا را در مقاله اخذ ویزای تحصیلی F1 آمریکا بخوانید.
ویزای تحصیلی F2
شخصی که واجد شرایط ویزای F1 تحصیلی آمریکا است، می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سالش را نیز به همراه خود به آمریکا آورد. در این صورت برای همسر و فرزندان زیر 21 سال او، ویزای تحصیلی F2 آمریکا صادر خواهد شد که مخصوص همراهان فرد تحصیل کننده در آمریکا می‌باشد. از مزایای داشتن ویزای F2 تحصیلی می‌توان به این مورد اشاره کرد که برخلاف ویزای توریستی آمریکا، فرد دارای ویزای تحصیلی F2 نیز اجازه تحصیل در آمریکا را خواهد داشت. بنابراین اگر شخصی ویزای تحصیلی F1 آمریکا را دریافت کند، علاوه بر اینکه خود می‌تواند در آمریکا به تحصیل بپردازد، بلکه خانواده او نیز با اخذ ویزای تحصیلی F2 آمریکا قادر به تحصیل در آمریکا خواهند بود.
تفاوت ویزای F2 با F1
تفاوت ویزای F2 با F1 در این است که ویزای F2 تحصیلی آمریکا، کاملا وابسته به شخص دارنده ویزای F1 است و در صورتی که ویزای F1 باطل شود، ویزاهای F2 زیرمجموعه آن نیز اعتبار خود را از دست خواهند داد. توجه کنید که دارندگان ویزای F2 آمریکا فقط اجازه تحصیل در آمریکا را دارند و با این ویزا نمی‌توانند در آمریکا مشغول به کار شوند. موسسه حامی مهاجر علاوه بر ارائه خدمات در زمینه ویزای F1 تحصیلی، در زمینه اخذ ویزای F2 تحصیلی نیز فعالیت می‌کند. در صورت نیاز به استفاده از خدمات ما در این زمینه می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.
ویزای تحصیلی M1
از نظر شرایط می‌توان گفت ویزای تحصیلی M1 مانند F1 می‌باشد. تفاوت ویزای تحصیلی M1 با ویزای F1 در این است که ویزای M1 تنها برای برخی از رشته های فنی و حرفه‌ای می‌باشد و مانند ویزای F1 برای تحصیل در موسسات آموزشی عادی و رایج آمریکا نیست. در سایر موارد مانند دریافت اقامت همسر و فرزند زیر 21 سال دقیقا مثل ویزای F1 می باشد. دانشجویان متاهل می توانند با تقاضای ویزای M2 به همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله ویزای تحصیلی M1 آمریکا را مطالعه کنید.
ویزای تحصیلی J1
ویزای تحصیلی J1 مخصوص فرصت‌های مطالعاتی است. اشخاصی متقاضی این ویزا هستند که می‌خواهند تحقیق یا تدریس در دانشگاه‌های آمریکا را تجربه کنند. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی J1 بر اساس طول دوره متغیر است. دارنده ویزای تحصیلی J1 بایستی پس از 2 سال خاک آمریکا را ترک کند و مجددا برای ورود به آمریکا اقدام کند. دارنده ویزای تحصیلی J1، می تواند برای اقامت همسر و فرزندان زیر 21 سال خود درخواست ویزای J2 کند.
    Categories
    • ویزای تحصیلی کانادا
    • ویزای تحصیلی امریکا
    • ویزای تحصیلی آلمان