ویزای تحصیلی ایتالیا

تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا
دریافت پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا فرصت‌های منحصر به فردی در زمینه‌های تحصیلی، کاری و زندگی در اروپا در اختیار متقاضیان تحصیل در این کشور قرار خواهد داد.
دانشگاه‌های ایتالیا دارای سطح علمی عالی در سطح اروپا و جهان هستند و به همین دلیل پذیرش تحصیلی ایتالیا می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر باشد در صورت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا دانشجو در طول دوران تحصیل اجازه‌ی کار به میزان محدود را دارد و از این طریق می‌تواند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در کشور ایتالیا را تأمین کند.

پس از اتمام تحصیل متقاضی می‌تواند تا یک سال ویزای جستجوی کار بگیرد و در این مدت در صورتی که شغلی پیدا کند می‌تواند همچنان در ایتالیا اقامت داشته باشد. پس از اقامت به مدت مشخص در ایتالیا متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند.

کشور ایتالیا از سطح علمی بالایی برخوردار بوده و دانشگاه‌های بزرگی مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه پادوا و دانشگاه بلونیا اعتبار و شهرت جهانی دارند.

برای دریافت پذیرش بعضی از دانشگاه‌های ایتالیا نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت، اما ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزا الزامی است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
کشور ایتالیا دارای 89 دانشگاه است که 30 دانشگاه آن در بین 900 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. از جمله دانشگاه‌های برتر ایتالیا می‌توان به دانشگاه بولونیا اشاره کرد که رتبه‌ی 194 در میان دانشگاه‌های جهان را دارد و از نظر سطح علمی در موقعیت خوبی قرار دارد. پس از دانشگاه بولونیا، دانشگاه ساپینزای رم در رتبه‌ی دوم دانشگاه‌های این کشور قرار داشته و در جایگاه 216 جهان قرار دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا صرفاً به زبان ایتالیایی امکان پذیر است، اما در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا، برخی از دانشگاه‌های این کشور کورس‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند.

قدیمی‎‌ترین دانشگاه جهان در کشور ایتالیا قرار دارد، که 900 سال قدمت دارد. شهریه‌ی دانشگاه‌های ایتالیا بسته به دانشگاه متغیر است و ا 320 یورو تا 3200 یورو در سال تغییر می‌کند، اما متقاضی اگر بخواهد قطعاً می‌تواند دانشگاهی با سطح علمی بالا و شهریه‌ی مناسب برای تحصیل پیدا کند.

بسیاری از دانشگاه‌های ایتالیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کمک هزینه‌های تحصیلی بین 2500 یورو تا 5000 یورو به دانشجویان ممتاز پرداخت می‌کنند. تنوع رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های ایتالیا بسیار زیاد است، به گونه‌ای که 146رشته‌ی دانشگاهی متفاوت در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد.

دانشگاه های ایتالیا
خش دانشگاهی در ایتالیا از ۶۹ مؤسسه دانشگاهی (و مؤسسات پلی تکنیک) تشکیل و به دسته‌های زیر تقسیم شده است:

۵۸ دانشگاه دولتی: نهادهای دولتی که دارای استقلال علمی، تدریسی، مدیریتی، مالی و حسابداری هستند.
۱۷ دانشگاه غیردولتی: که از طرف دولت به صورت قانونی به رسمیت شناخته شده‌اند.
۲ دانشگاه برای خارجی‎ها: تدریس/تحقیق تخصصی برای توسعه زبان، ادبیات و فرهنگ ایتالیا
۶ دانشکده آموزش عالی: متخصص در تحصیلات تکمیلی
۶ دانشگاه متخصص در آموزش از راه دور
۴ دانشکده پلی تکنیک (politecnico)
بخش غیردانشگاهی نیز به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

مؤسسات AFAM که شامل هنرهای زیبا، مدرسه عالی طراحی، هنرستان دولتی موسیقی، موسسات عالی مطالعات موسیقی، آکادمی ملی رقص و آکادمی ملی نمایش می‌شود.
آموزش عالی منسجم (FIS): دوره‌های آموزش عالی مهارت‌های فنی
آموزش عالی در تخصص ترجمه: مؤسسات آموزش زبان برای مترجمان
رشته‌های خاص (آرشیوداری، نظامی‌گری، ترمیم و بازیافت)

    Categories
    • ویزای تحصیلی کانادا
    • ویزای تحصیلی امریکا
    • ویزای تحصیلی آلمان